Duomenų atsarginės kopijos PDF Print

Jei Jums dingo duomenys, pasirūpinkite, kad tai nepasikartotų.

Periodiškai darykite atsargines kopijas!

Jei tam neturite laiko, mes įdiegsime automatizuotą duomenų atsarginių kopijų sukūrimo sistemą.

Siūlome tris duomenų atsarginių kopijų variantus:

„Galingas“. Įrengiame atskirą kompiuterį (NAS serveris), kuris yra atsarginių duomenų kopijų serveris. Kiti kompiuteriai tam tikru metu, pvz. kartą, du kartus į dieną persiunčią į serverį informaciją. Šitas variantas yra patikimiausias ir saugiausias, nes Jūsų duomenys surenkami į atskirą kompiuterį, kuris savo ruožtu apsaugomas nuo el. srovės dingimo, viršįtampų, žaibų. NAS serveryje įrengiamas RAID 5 tipo kietųjų diskų masyvas, kuriame duomenys patikimai apsaugomi nuo praradimo: sugedus bet kuriam kietąjam diskui duomenys išlieka saugūs. Patogi NAS serverio valdymo programa iš bet kurio tinklo kompiuterio leidžia stebėti kiekvieno disko būklę realiu laiku (funkcionalumą, temperatūrą, pažeistų sektorių skaičių, SMART atributus). Taip pat sukonfigūruojame automatizuotą sutrikimų įspėjimo sistemą: el. paštu siunčiami pranešimai. Tokios NAS serverinės sistemos (iki 20-75 darbo vietų) įrengimo kaina yra tik 2-3 kartus didesnė už paprasto ofiso darbams skirto kompiuterio kainą.

Duomenų atsarginės kopijos - Galingas

1. pav. Duomenų atsarginių kopijų sukūrimo sistema - „Galingas“

„Veidrodis“. Atnaujiname Jūsų darbo vietos kompiuterį, kuriame kaupiama svarbi informaciją taip, kad jame vieno kietojo disko turinys realiu laiku pilnai dubliuotųsį kitame kietajame diske. Sugedus vienam kietajam diskui, kompiuteris pradedu dirbti su antru kietu disku, tarsi nebuvo jokio gedimo. Toks kompiuterio aparatūrinės įrangos atnaujinimas vidutiniškai kainuoja tik pusę ofisinio kompiuterio kainos.

Duomenų atstatymas, duomenų apsauga

2. pav. Duomenų atsarginių kopijų sukūrimas - „Veidrodis“


„Taupusis“ – tai atsarginių kopijų sistema įrengiama vienoje darbo vietoje, į kuria kas tam tikrą laiką sueina duomenys iš kitų kompiuterių. Tokia rezervinio kopijavimo sistema labai patogi naudotis buhalteriams, projektuotojams, tiems, kurių darbinio kompiuterio diske sukapti kelių metų duomenys. Šis variantas nereikalauja jokios papildomos aparatūrinės įrangos, tad yra pats palankiausias kainos atžvilgiu.

Duomenų atsarginių kopijų sukūrimas, duomenų apsauga

3. pav. Duomenų atsarginių kopijų sukūrimo sistema - „Taupusis“